Дома Фудбал Германија Вернер се посрамоти – промаши празен гол (видео)

Вернер се посрамоти – промаши празен гол (видео)

Тимо Вернер е во центарот на вниманието поради неговиот трансфер во Челзи, па шпекулациите веројатно влијаат на неговата игра.

Германецот важи за еден од најдобрите напаѓачи во Европа, но денес прописно се посрамоти.

Имено, Вернер успеа да промаши празен гол откако претходно го помина и противничкиот голман.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Германија

Проверете

Милан влегува во трката за Сандро Тонали

Милан после паузата игра како препороден и најверојатно ќе обезбеди пласман во Лига Европа…