Дома Фудбал Германија Вернер на првиот натпревар за Лајцпиг постигна гол од 30 метри 🎥

Вернер на првиот натпревар за Лајцпиг постигна гол од 30 метри 🎥

Tимо Вернер на своето второ деби во дресот на Лајпциг се запиша во листата на стрелци.

Lazar Keskinov

Вернер донесе предност за Лајпциг против Келн и тоа со гол од 30-тина метри. Ударот на  Вернер не беше некој спектакуларен и топката заврши во мрежата само поради лошата реакција на гостинскиот голман.

Lazar Keskinov
Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Германија

Проверете

Официјално: Пјер-Емерик Обамејанг ќе игра во Саудиска Арабија

Екипата на Ал Кадсија на својата официјална веб-страница објави дека потпиша договор со на…