Дома Фудбал Англија Вегхорст со прв гол за Манчестер Јунајтед🎥

Вегхорст со прв гол за Манчестер Јунајтед🎥


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Зимското засилување за нападот на Манчестер Јунајтед, Вегхорст го постигна првиот гол во дресот на „црвените ѓаволи“.

Манчестер Јунајтед игра против Нотингем Форест во Лига Купот, а Вегхорст се најде во стартниот состав.

Холанѓанецот постигна гол во 42-та минута за водство од 2:0 за „црвените ѓаволи“.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Реал го губи здивот, шокантен пораз од Мајорка🎥

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Реал Мадрид доживеа …