Дома Останати Вајт позитивен на допинг, откажана борбата со Џошуа

Вајт позитивен на допинг, откажана борбата со Џошуа

Борбата помеѓу британските боксери во тешка категорија Ентони Џошуа и Дилијан Вајт е откажана, потврди промотерот Еди Херн.

Британски боксери требаше на 12-ти август да влезат во рингот во Лондон, но Хирн соопшти дека претставниците на антидопинг агенцијата го известиле Вајт дека добил позитивен тест. Резултатите се испратени до боксерскиот совет.


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


За 36-годишниот Вајт ова не е прв ваков случај, а поради користење недозволени суспстанци беше суспендиран од 2012-та до 2014-та.

Коментари
  • Вечерва не чека боксерски спектакл!

    Во Саудиска Арабија вечерва не очекува голем боксерски спектакл во кој во рингот ќе се соо…
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останати

Проверете

Надал елиминиран во првото коло на „Ролан Гарос“

Рафаел Надал кој е рекордер на Ролан Гарос,годинава го заврши турнирот уште  во првото кол…