Дома Фудбал Англија ВАР нема во Англија, па Обамејанг си се израдува гол постигнат од огромен офсајд (фото+видео)

ВАР нема во Англија, па Обамејанг си се израдува гол постигнат од огромен офсајд (фото+видео)

0
aubemejang

Тимот на Арсенал стигна до предност од 2:0 во натпреварот против Евертон.

Сепак, до вториот гол „топџиите“го постигнаа на нерегуларен начин, односно од офсајд позиции. Пјер Емерик Обамејанг беше во очигледна недозволена позиција кога топката беше упатена кон него, но главниот судија на натпреварот и неговиот помошник не реагираа.

Ќе потсетиме во Премиер лигата се уште не се користи ВАР системот.


Следете го Sportski.mk и на


 

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Берлускони ја купи Монца, но се уште зборува за Милан: Не ми се допаѓа стилот на Гатузо!

Поранешниот италијански премиер и екс сопственик на Милан, Силвио Берлускони го купи ниско…