Дома Македонски спорт Мак ракомет Вардар ќе го плати депозитот и ќе игра во ЛШ!

Вардар ќе го плати депозитот и ќе игра во ЛШ!

Maкедонија сигурно ќе има претставник во ЕХФ Лигата на шампионите, Вардар ќе го плати потребниот депозит.

Претходно имаше најава од претстедателот Михајловски дека клубот ќе преговара со ЕХФ, меѓутоа сега е одлуката е сменета и Вардар ќе објави дека е спремен да ја плати бараната сума во рокот кој е одреден.

Со ова се разрешуваат дилемите и стравувањата дека Македонија може да остане без претставник во Лигата на шампионите.

Одлуката Михајловски би требало да ја соопшти на вечерашниот брифинг со новинарите кој е закажан за 19:30 часот.

Ќе потсетиме, Вардар на ждребот ја доби групата А каде што се сместени уште: Елверум, ПИК Сегед, Загреб, Монпелје, Мешков Брест, Алборг и Кил

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак ракомет

Проверете

Aсенсио и закажа на Шпанија меч за златото со Бразил! 🎥

Репрезентацијата на Шпанија псоле продолженија ја победи Јапонија (0:1) и ќе игра во финал…