Дома Македонски спорт Мак ракомет Вардар лесно против Металопластика, на чекор од четвртфинале

Вардар лесно против Металопластика, на чекор од четвртфинале

Вардар лошо го отвори натпреварот, но потоа почна да се „буди“ и на полувреме замина со пет бода предност.

Во вториот дел Вардар продолжи да доминира, Кизиќ беше одличен на голот,  без многу проблеми стигна до убедлива победа од 39-31.

„Како што очекувавме ова беше еден лесен меч, да кажам полесен тренинг. Игравме со најдобрите со цел утре шанса да добијат и другите играчи. Крај на сезона е, па многу е тешко за оние ракометари кои го носеа товарот во текот на целата година. Честитики за играчите за се што направија денеска, забележавме убедлива победа без тензија и напор“, изјави Алушевски.

Фото: РК Вардар

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак ракомет

Проверете

Хуманоста секогаш победува: Лина Ѓорческа го продава својот победнички рекет за малиот Јаков!

Македонската тенисерка Лина Ѓорческа се вклучи во акцијата за помош на малиот Јаков. Откак…