Дома Видео Ван Дајк е сопственик на најбрзиот спринт за претходната сезона во ЛШ

Ван Дајк е сопственик на најбрзиот спринт за претходната сезона во ЛШ

van dijk

Играчот на Ливерпул, Вирџил ван Дајк го истрча најбрзиот спринт претходната сезона во ЛШ.

Играчот на Ливерпул на натпреварот против Барселона во полуфиналето постигна брзина од 34.5 километри на час и зад себе ги остави Сане, Волкер и Бејл.

Холанѓанецот беше за малку подобар од играчот на Сити кој оствари брзина од 34.4 километри на час, Волкер имаше 34.2, а Бејл 33.8 километри на час.

Ван Дајк минатата сезона со Ливерпул се искачи на врвот во Европа, а неговите одлични игри му донесоа и многу други награди и признанија.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Вчера за Борусија покрај Халанд блесна и уште една млада ѕвезда (ВИДЕО)

Не се случува често во било кој спорт после успешниот татко и синот да тргне по неговите с…