Дома Останати Авто Мото Валентино Роси по Мото ГП ќе се проба во автомобилизмот

Валентино Роси по Мото ГП ќе се проба во автомобилизмот

Легендата на Мото ГП стави крај на неговата кариера, но сега ќе се проба на друго поле.

Италијанецот нема да се повлече во целост и ќе се проба во автомобилизмот. Роси на социјалните мрежи потврди дека ќе соработува со екипата на ВРТ Ауди која се натпреварува во светскиот шампионат.

Деветкратниот Мото ГП веќе возеше на тестирањето во Валенсија, а набрзо потоа потпиша договор со Ауди.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Авто Мото

Проверете

Што се случува со Хамилтон? Воопшто не одговара на пораките

На Луис Хамилтон тешко му падна губењето на титулата во последниот круг во сезоната од Мак…