Дома Фудбал Репрезентации За вакви стартови во фудбалот треба да се добива долга суспензија! (ФОТО)

За вакви стартови во фудбалот треба да се добива долга суспензија! (ФОТО)

0

Репрезентацијата на Русија го победи Кипар на гости со 5:0.

Русите славеа со головите на Черишев во 9-тата и Одоев во 23-тата минута брзо стигнаа до 2:0, а потоа домаќините останаа со играч помалку откако Лаифис во 28-та доби директен црвен картон.

Во продолжение погодуваа Џуба, Головин и повторно Черишев за конечни 5:0 со што Русија го обезбеди настапот на Европското првенство.

После натпреварот Русите објавија фотографија на која се гледа во каква состојба е ногата на Сергеј Петров после стартот од Лаифис.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Репрезентации

Проверете

Поранешниот спортски директор на Милан открива детали: Управата му кажуваше на Гатузо кој да игра

Џенаро Гатузо во ноември 2017 година го превзема Милан, а си замина во мај 2019 откако не …