Дома Фудбал Ваква статистика голман на Реал не смее да има

Ваква статистика голман на Реал не смее да има

0

Реал Мадрид вчера беше поразен на гостувањето кај Мајорка на нашиот Александар Трајковски.

Мајорка го победи Реал со 1:0, а на голот на „кралевите“ се врати Куртоа. Белгиецот не беше виновен за голот, меѓутоа статистиката не е на негова страна.

Сезонава во сите натпреварувања на голот на Реал има 11 одбрани, меѓутоа прими дури 12 голови. Оваа статистика сигурно не е негова страна.

Секако за ваквата статистика не е виновен само Куртоа, меѓутоа јасно е дека белгискиот голман е во далеку послаба форма од онаа со која бранеше во Челзи и Атлетико Мадрид.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Сари лаже дека Роналдо бил повреден

Португалскито фудбалер Кристиано Роналдо изгледа нема никакви проблеми со повреда, барем а…