Дома Фудбал Англија Вака Халанд се ослободува од своите чувари 🎥

Вака Халанд се ослободува од своите чувари 🎥


Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓


Фантастичниот старт во дресот на Манчестер Сити, Ерлинг Халанд го продолжи во саботата кога го постигна својот 14-ти гол оваа сезона.

Норвежанецот кој во јуни пристигна во Сити од Борусија Дортмунд одлично ја започна својата епизода во Англија. Само во Премиер лигата постигна 11 голови и заслужено беше избран за играч на месецот.

На социјалните мрежи сега се појави момент од саботниот натпревар во кој може да се види како Халанд се ослободи од дефанзивецот на Вулвс кој се обидуваше да го запре во контра нападот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Наполи и Де Лаурентис под истрага за сомнителни трансфери!

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ Наполи и сопственикот…