Дома Останати Вака Новак Ѓоковиќ го вежбаше трпението … (ВИДЕО)

Вака Новак Ѓоковиќ го вежбаше трпението … (ВИДЕО)

0

Се оддолжи чекањето во текот на вчерашниот ден, но Новак Ѓоковиќ најде разонода.

Не им беше лесно на Патрик Андерсон и Џон Изнер во текот на вчерашниот ден, а нивната пресметка од шест часа направи проблем и во вториот полуфинален пар.

Новак Ѓоковиќ и Рафаел Надал излегоа на терен дури во вечерните часови и не успеаа да го завршат својот полуфинален меч.

Како Ноле го минуваше времето чекајќи Андерсон и Изнер да го завршат мечот може да се види на социјалните мрежи.


Следете го Sportski.mk и на


Ноле со членовите на својот стручен штаб играше игра со кликери која очигледно го смируваше и релаксираше во моментите кога останатите чувствуваа голема доза на нетрпение и нервоза.

По првите три сета, Ѓоковиќ има предност во дуелот со Надал 2:1. Инаку продолжението на ова полуфинале е закажано за 14:00 часот.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останати

Проверете

Вајлдер: Претходно ме избегнуваа, а сега ме молат да се борам против Џошуа

Деонтај Вајлдер (33) ја одбрани титулата на 1-ви декември во Лос Анџелес за појасот во теш…