Дома Фудбал Репрезентации Важно соопштение: Сите кои ќе бидете денес на стадион за Македонија – Англија ова мора да го знаете!

Важно соопштение: Сите кои ќе бидете денес на стадион за Македонија – Англија ова мора да го знаете!

Македонката фудбалска репрезентација утре на Арената „Тодор Проески“ ќе ја пречека Англија во последното коло од квалификациите за Европското.

Македонија е без шанси за пласман, но гостувањето на една од најсилните светски репрезентации во овој момент беше причина стадионот да биде распродаден до последнот место.


Каде ќе биде најинтересно викендов!? ↓↓↓


Токму затоа денес од ФФМ информираа дека сите навивачи кои имаат купено билети за натпреварот мораат да бидат порано пред стадинот бидејќи вратите за влез ќе бидат затворени 30 минути пред почетокот. Средбата започнува во 20:45 минути.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Репрезентации

Проверете

Турам до Мбапе: Многу добро знаеш зошто не потпишав за ПСЖ

Маркус Турам ова лето беше слободен агент и имаше неколку понуди на маса, а Французинот се…