Дома Фудбал Англија Бруно Фернандеш: Сакам да останам во Јунајтед, но…

Бруно Фернандеш: Сакам да останам во Јунајтед, но…

Капитенот на Манчестер јунајтед, Бруно Фернандеш, изрази желба да остане на „ОлдТрафорд“, но само ако клубот ги исполни неговите очекувања.

 „Сакам да излегувам на „Олд Трафорд“ повеќе од што било друго во светот.Не сакам да заминам, овој клуб секогаш бил мој најважен сон.Но, сакам моите очекувања да соодветствуваат со очекувањата на клубот, секој фан го сака истото. Тоа е да се бориме за титулата во Премиер лигата, скаме да играме во Лигата на шампионите, да освојуваме купови, ова е важен стандард кој мора да постои“,изјави Бруно.


Мбапе со маска на победа против Холандија! ↓↓↓


Португалецот дојде од Спортинг во 2020 година, се промовираше во лидер на  тимот, но не е задоволен од тоа како се одвиваат работите во Манчестер Јунајтед.

Фернандеш има договор до летото 2026 година и клубот не сака да брза со неговата продажба.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Европското првенство засега е во знак на – балканските тужби!

Европското првенство во Германија започна пред седум дена, а УЕФА имаше полни раце работа …