Дома Фудбал Англија Бруно Фернандеш вечерва покажа дека Јунајтед повторно има голем играч

Бруно Фернандеш вечерва покажа дека Јунајтед повторно има голем играч

Португалскиот репрезентативец е се подобар, а вечерва постигна уште два погодоци во дресот на Јунајтед.

Се чини дека Јунајтед повторно има голем играч, кој би можел да биде лидер на една генерација. Судејќи според она што го работи оваа сезона, откако дојде од Спортинг, навистина е роден за такво нешто.

Фернандеш вечерва во Брајтон постигна нови два погодоци, Јунајтед има голема предност со 3:0 и со оваа победа ќе им се доближи на Лестер и Челси, а со тоа ќе продолжи и борбата за пласман во ЛШ.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Официјално: Судот донесе одлука, Сити ќе игра во Лигата на шампиони!

Арбитражниот спортски суд (КАС) во Лозана денес ја објави одлуката на жалбата на Манчестер…