Дома Фудбал Репрезентации Бонучи ги стигна Киелини и Де Роси во репрезентацијата на Италија

Бонучи ги стигна Киелини и Де Роси во репрезентацијата на Италија

Репрезентацијата на Италија вчера запиша минимална победа против Англија со 1:0 со која Италијанците ги испратија Англичаните во Б-дивизијата како последни во групата.


Од втора лига, до спасител на Германија - 12 ден ↓↓↓Овој натпревар посебен беше за стоперот на Јувентус и италијанската репрезентација, Леонардо Бонучи.

Имено, Бонучи го одигра својот 117 натпревар во дресот на „Аѕурите“ и со тоа се изедначи на вечната листа по бројот на настапи со неговиот поранешен соиграч од Јувентус, Џорџо Киелини и легендата на Рома Даниеле Де Роси.

Ќе потсетиме, изненадувачки во оваа група каде што е уште Германија на првата позиција се наоѓа на Унгарија.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Репрезентации

Проверете

На поранешните функционери на Јувентус им се заканува затвор

ЕКСКЛУЗИВНО: 50 БЕСПЛАТНИ СПИНОВИ БЕЗ ДЕПОЗИТ - РЕГИСТРИРАЈ СЕ НА МОЦАРТ! Голем скандал го…