Дома Топ вести „Бомба“ од Шпанија: Реал тргнува по Де Брујн

„Бомба“ од Шпанија: Реал тргнува по Де Брујн

Реал Мадрид сака да ја искористи ситуацијата во Манчестер Сити и да им ја „украде“ една од најголемите ѕвезди во тимот.

„Граѓаните“ добија суспензија од страна на УЕФА за двегодишна суспензија во Лигата на шампиони, па медиумите тврдат дека тоа ќе доведе до заминување на некои ѕвезди од тимот.

Реал Мадрид сака да ја искористи таквата ситуација и спремил богата понуда за Кевин де Брујн.

Шпанските медиуми тврдат дека „кралевите“ будно ја следат ситуацијата во Манчестер, па Белгиецот ќе биде најголема трансфер желба на Зидан.

Де Брујн е посакуван од многу европски гиганти, но Реал Мадрид важи за фаворит за неговиот потпис, а новодно и Азар веќе имал разговор со својот сонародник.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Ибрахимови ќе го напушти Милан, но не и Серија А?

Италијанските медиуми објавија пред неолку дена дека Златан Ибрахимовиќ на крајот на оваа …