Дома Топ вести „Бомба“ од Италија: Јувентус го продава Роналдо

„Бомба“ од Италија: Јувентус го продава Роналдо

Италијанските медиуми денес лансираа вистинска „бомба“ и тврдат дека Кристиано Роналдо на крајот на сезоната може да го напушти Јувентус.

Поради пандемијата со коронавирусот италијанските клубови трпат големи загуби, а најпогоден ќе биде Јувентус, кој добива најмногу од ТВ права.

Тоа може да го натера раководството на Јувентус да ја продаде првата ѕвезда, Кристиано Роналдо, кој годишно заработува 31 милион евра.

Со продажбата на Португалецот Јувентус сака да ја наполни касата и да го растерети буџетот за плати, притоа веруваат дека се е најпогоден момент за заработат на неговото заминувње и се спремни да прифатат понуда помеѓу 60 и 70 милиони евра.

Најсилен интерес за Португалецот покажува ПСЖ, кој е спремен да го продаде Нејмар и веќе бара замена за Бразилецот. 

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Ново засилување на Вардар ќе биде хрватски среден бек?

Во Вардар се крои тимот за наредната сезона, а изгледа најновото име би требало да биде Хр…