Дома Топ вести „Бомба“ од Белгија: Де Брујн може да се пресели во Мадрид

„Бомба“ од Белгија: Де Брујн може да се пресели во Мадрид

Белгискиот медиум „Спорт Фут“ лансираше вистинска „бомба“ и тврди дека Де Брујн на лето би можел да се пресели во Реал Мадрид.

„Граѓаните“ добија суспензија од страна на УЕФА за двегодишна суспензија во Лигата на шампиони, па медиумите тврдат дека тоа ќе доведе до заминување на некои ѕвезди од тимот.

„Спорт Фут“ тврди дека Кевин де Брујн сериозно размислува да се пресели во Реал Мадрид ова лето.

„Кралевите“ будно ја следат ситуацијата во Манчестер, па Белгиецот ќе биде најголема трансфер желба на Зидан.

Реал спрема голема реконструкција на лето и сака да донесе една голема ѕвезда, па е спремен да плати 150 милиони евра за Белгиецот.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Меси се огласи и категорично демантираше трансфер: Тоа се лаги! (фото)

Денес аргентинскиот медиум „ТНТ“ лансираше вистинска „бомба“ и објави дека Лионел Меси би …