Дома Топ вести „Бомба“: Баерн Минхен се вклучи во трката за Мбапе

„Бомба“: Баерн Минхен се вклучи во трката за Мбапе

Иднината на Килијан Мбапе повторно е главна тема во медиумите бидејќи неговиоот договор со ПСЖ истекува на крајот на сезоната.

Мбапе одбива да стави потпис на нов договор, па на лето најверојатно ќе го напушти клубот како слободен агент.


ТОП викенд: Битка за Манчестер и две дербија во Италија! ↓↓↓


Реал Мадрид веќе подолго време фажи како фаворит за неговиот потпис, интерес покажува и Ливерпул, а сега во трката за неговиот потпис се приклучи и Баерн Минхен.

Според „Sport1“, Баерн се сомнева во изводливоста на трансферот на 24-годишниот Французин поради неговата висока плата, но неговото име неколкупати се појавува во разговорите со раководството на Минхен. Од клубот не ја исклучуваат можноста да влезат во трката за да го доведат без обештетување.

Мбапе не само што е еден од најдобрите фудбалер на светот, туку ќе придонесе многу комерцијални придобивки на германскиот гигант.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Каков потег: Додека сите протестираат, Модриќ покажа колку е голем!

Бурни се реакциите во шпанската фудбалска јавност по вчерашниот натпревар помеѓу Валенсија…