Дома Фудбал Останато Божиќната честитка на Ибрахимовиќ секогаш е посебна 📸

Божиќната честитка на Ибрахимовиќ секогаш е посебна 📸


Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓Златан Ибрахимовиќ освен што се уште игра на високо ниво на фудбалските терен знае и како да го привлече вниманието на себе надвор од теренот.

Секоја година Ибрахимовиќ има своја оригинална честитка за Божиќ, па така е и оваа.

На социјалните мрежи по повод католичкиот Божиќ Ибра објави фотографија од него во боксерски ринг и порача.

„Честит Божиќ на вас и вашите сопруги“.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Манчини се пожали дека Италија нема напаѓачи, се јави Балотели

Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓ Поранешниот…