Дома Македонски спорт Бобан Николов добил понуда од Турција

Бобан Николов добил понуда од Турција

Maкедонскиот фудбалер Бобан Николов и понатаму е без клуб и во потрага по нов ангажман, а според најавите од турските медиуми наскоро би можел да го пронајде.

Николов е слободен по раскинувањето на договорот со ФЦСБ од Јапонија. Турските медиуми најавуваат дека македонскиот фудблер може да го засили Генчлербирлиги.


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


Станува збор клуб кој се натпреварува во Втората турска лига, па треба да се види каков ќе биде одговорот на Николов и дали ќе почека подобра понуда.

Покрај ФЦСБ, Николов во кариерата играше уште за Шериф, Лече МОЛ Фхервар, Вардар и Втроул.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Јувентус, Интер и Манчестер Јунајтед го сакаат Начо

Дефанзивецот на Реал Мадрид, Начо на лето како слободен агент ќе го напушти клубот, а неко…