Дома Фудбал Останато Бизарна ситуација: Противникот не сакаше да го одложи натпреварот па играа со седум фудбалери

Бизарна ситуација: Противникот не сакаше да го одложи натпреварот па играа со седум фудбалери

Во првенството на Колумбија е одигран еден неверојатен натпревар.

Пандемијата со коронавирусот донесе големи проблеми во целиот свет, па така и во спортот. Многу необични работи видовме во изминатата година, а сега се случи и еден тим да игра натпревар со седум фудбалери.


ТОП викенд: Битка за Манчестер и две дербија во Италија! ↓↓↓


Во Колумбија екипата на Агулиас против Чича мечот го заврши со седум играчи на теренот затоа што имаа 14 играчи заразени со коронавирус.

Противникот не сакаше да го одложи натпреварот, а Фудбалскиот сојуз на Колумбија исто така немаше слух за нивните проблеми.
Управата на Агулиас најави тужба против Фудбалскиот сојуз на Колумбија кај судот за спортска арбитража.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Нов кикс на Баерн, само реми против Фрајбург

Баерн Минхен освои само бод на гостувањето кај Фрајбург (2:2) и со тоа ја продлабочи криза…