Дома Фудбал Англија Беше на излезна врата, сега е незаменлив: Матиќ во Јунајтед до 2023 година!

Беше на излезна врата, сега е незаменлив: Матиќ во Јунајтед до 2023 година!

Манчестер Јунајтед денес потврди дека Немања Матиќ ставил потпис на нов договор и се обврзал на верност до 2023 година.

Српскиот играч за врска на почетокот на сезоната не добиваше минутажа, па дури се шпекулираше со негово заминување, но од февруари е незаменлив во тимот на Солскјер.

Матиќ му даде стабилност и баланс на тимот, па раководството го награди со нов тригодишен договор.

„Како фудбалер мислам дека можам уште многу да дадам и да ја збогатам мојата кариерата. Голема чест е што ќе можам тоа да го направам со Манчестер Јунајтед“, изјави Матиќ.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Хименез промаши пенал после 21 реализирани во низа, но дали ВАР погреши?

Севиља со минимални 1:0 го победи Волвс и се пласира во полуфиналето на ЛЕ, меѓутоа овој н…