Дома Фудбал Англија Беше еден од најголемите таленти, а сега стана насилник!

Беше еден од најголемите таленти, а сега стана насилник!

Пред нешто поналку од 10 години беше талент за кој Манчестер Јунајтед плати 30 милиони евра, но се покажа како потполно промашување за „црвените ѓаволи“.


Србија многу најави, малку покажа - 9 ден ↓↓↓Станува збор за Андерсон, кој сега доби голема дамка во својата кариера која најверојатно ќе ги чини раскинување на договорот со Интернационал.

Имено, поранешниот бразилски репрезентативец на тренинг го нокаутираше својот соиграч и удирајќи го со бокс му го скрши носот. Притоа останатите фудбалери спречиле Андерсон уште повеќе да го повреди својот соиграч Вилиан.

Клубот поради ваквиот инцидент размислува за раскинување на соработката со играчот кој некогаш ветуваше многу, а денес падна на самото дно.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Крамариќ му одговори на селекторот на Канада: Видовме кој кого ќе е*е

ЕКСКЛУЗИВНО: 50 БЕСПЛАТНИ СПИНОВИ БЕЗ ДЕПОЗИТ - РЕГИСТРИРАЈ СЕ НА МОЦАРТ! Хрватска вчера ј…