Дома Фудбал Бензема избран за „Играч на месецот“ во Примера

Бензема избран за „Играч на месецот“ во Примера

Напаѓачот на Реал Мадрид, Карим Бензема го доби признанието „Играч на месецот“ во Ла Лига.

Французинот едноставно блеска после продолжувањето на шампионатот и имаше одлични партии во јуни месец.

„Кралевите“ се перфектни после продолжувањето на првенството, а Бензема е еден од најзаслужните за добрите резултати.

Реал Мадрид заостануваше два бода зад Барселона, а сега има 4 бода предност и е пред освојување на шампионската титула.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Три легенди на Јунајтед имаат само пофални зборови за него: Тој е Ферари, се издвојува од сите други

Манчестер Јунајтед избори пласман во полуфиналето на ЛЕ откако по продолженијата го совлад…