Дома Фудбал Останато Бели дресови не се баш најдобар избор кога се игра на снег 📸

Бели дресови не се баш најдобар избор кога се игра на снег 📸

Башакшехир и Сиваспор ремизираа 1:1 во натпревар од 19. коло во турската Супер лига.

Овој натпревар вниманието го привлече најмногу поради дресовите на Сиваспор. Можеби на теренот немаше проблем, но на гледачите пред ТВ екраните сигурно им било тешко да ги „пронајдат“ играчите на Сиваспор.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Конте ја откажа прес-конференцијата

Интер ја откажа прес-конференцијата на Антонио Конте во пресрет на утрешниот натпревар про…