Дома Фудбал Германија Белингем доби признание пред трансферот во Реал Мадрид

Белингем доби признание пред трансферот во Реал Мадрид


Викенд на градски дерби дуели: Арсенал - Тотенхем и Атл.Мадрид - Реал М. ↓↓↓


Фудбалерот од средниот ред на Борусија Дортмунд, Џуд Белингем е прогласен за играч на сезоната во Бундеслигата.

Англискиот репрезентативец освои најмногу гласови во трката со конкурентите и ова е еден вид утешна награда за „милионерите“ пред неговото заминување.

Белингем се повреди пред последното коло и не играше во натпреварот во кој Борусија не победи против Мајнц и остана без титула.

За Белингем ова беше веројатно последната сезона во германскиот гигант, според најавите се е договорено и од идната сезона ќе го носи дресот на Реал Мадрид.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Германија

Проверете

Познато кога ќе продолжи холандското дерби

Викенд на градски дерби дуели: Арсенал - Тотенхем и Атл.Мадрид - Реал М. ↓↓↓ Холандската ф…