Дома Фудбал Германија Белингам доби жестока казна

Белингам доби жестока казна

Фудбалерот на Борусија Дортмунд, Џуд Белингам беше жестоко казнет од стана на Фудбалскиот сојуз на Германија.

Дисциплинската комисија покрена постапка поради неговиот неприкладен коментар за тренерот Феликс Цвајер, после дербито со Баерн.

„Му дадовте да го суди најголемото дерби на германскиот фудбал на судија што местеше натпревари. Тогаш што да очекуваме“, изјави тогаш Белингам.

Денес Белингам беше казнет со 40.000 евра, кои мора да ги плати во касата на Федерацијата, а може да биде среќен што помина без суспензија.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Германија

Проверете

Фудбалерот кој го испровоцира црвениот картон на Нуњез добивал закани по живот

Дарвин Нуњез нема по добро да го памети мечот против Кристал Палас, откако доби црвен карт…