Дома Луд Спорт Белгија во жалост: 17-годишен фудбалер почина од срцев удар

Белгија во жалост: 17-годишен фудбалер почина од срцев удар

0

Уште една трагедија го погоди фудбалскиот свет!

Жалната вест доаѓа од Белгија каде 17-годишниот фудбалер на Ројал Антверпен, Жоел Лобанзо почина синоќа како последица од срцев удар.

Несреќниот тинејџер паднал за време на тренингот со јуниорскиот тим, па иако веднаш му била пружена лекарска помош, сепак лекарите не можеле да го спасат.

Неколку часа после срцевиот удар Лобансо починал во болница, а неговата смрт ја шокираше фудбалската јавност во Белгија.

Фудбалскиот клуб испрати сочуство до фамилијата и понуди помош.

Прочитајте поврзани статии
Повеќе P. K.
Load More In Луд Спорт

Проверете

ФОТО: Ана Ивановиќ ја објави фотографијата која долго ја чекавме

Поранешната српска тенисерка и првата тенисерка на ВТА листата, Ана Ивановиќ објави фотогр…