Дома Фудбал Англија Без  изненадувања  во Аглија,  Манчестер Сити е шампион🎥

Без  изненадувања  во Аглија,  Манчестер Сити е шампион🎥

Манчестер Сити не дозволи изненадување  и во последото коло го победи Вест Хем со 3:1за одбрана на титулата  во Премиер лигата.

Фоден денеска даде гол уште во втората минута за 1-0, а веќе во 18. минута зголеми на 2-0.


Време е за ЕП: Супер дерби уште на стартот, тест за домаќинот! ↓↓↓


Со тоа  „граѓаните“уште од  самиот старт ја „убија“ неизвесноста и најавија дека ќе ја одбранат шампионската титула.

Во 42. минута Кудус постигна гол со ножички за 2-1 и ја врати надежта кај фановите на Арсенал. Но Родри со гол во 59. минута ги реши сите дилеми поставувајќи ги конечните 3-1.

Арсенал пак долго се мачеше против Евертон и  на крајот победи со 2:1, но остана на второто место.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Реал експресно најде замена, во Мадрид доаѓа најталентираниот дефанзивец во Европа

Примарна трансфер цел на Реал Мадрид ова лето ќе биде централниот дефанзивец на француски …