Дома Фудбал Бартомеу вечерва нема да биде на „Камп Ноу“ позната и причината

Бартомеу вечерва нема да биде на „Камп Ноу“ позната и причината

Барселона вечерва на „Камп Ноу“ ќе го пречека Френцварош во првото коло од групната фаза во Лигата на шампионите.

Каталонците ќе ја отворат новата сезона во ЛШ против унгарскиот клуб и јасно е дека во овој дуел ќе бидат апсолутни фаворити. Шпансите медиуми денес објавија дека првиот човек на Барселона, Хозе Марија Бартомеу не е може да дојде на стадионот и да го гледа овој дуел.

Имено, еден од членовите на неговото семејство е позитивен на коронавирус и поради тоа на останатите членови име одредена самоизолација.

Во останатите спаѓа и Бартомеу кој сега некое време ќе мора да биде во самоизолација. Првиот негов тест покажал дека е негативен, меѓутоа ќе мора да добие и втор негативен за да ја напушти изолацијата.

Исто така постои можност да го пропушти и „Ел Класико“ кое се игра во сабота.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Дерби на денот: Релаксираниот Баерн ќе го тестира Атлетико

Денес на програмата се натпреварите од 5-то коло во Лигата на шампиони, а дербито се игра …