Дома Актуелно Барселона на лето го враќа „своето дете“

Барселона на лето го враќа „своето дете“

Каталонските медиуми пренесуваат дека Барселона е силно заинтересирана да го врати Дани Олмо на „Камп Ноу“.

Олмо е дете на „Ла Масија“ од каде замина во Динамо Загреб, а веќе неколку сезони игра одлично во Лајпциг.


Каде ќе биде најинтересно викендов!? ↓↓↓


Шпанецот сака да се врати на „Камп Ноу“, но проблем е што Барселона има фанансиски проблеми па не можеше да го откупи ова лето.

Каталонците на крајот успеаа да го донесат Жоао Феликс на позајмица, па доколку не успеат да го откупат Португалецот на лето ќе се свртат кон Олмо.

Цената на Феликс во моментов е околу 90 милиони евра, додека Барселона може да го доведе Олмо за половина од таа сума.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Актуелно

Проверете

Брилијантниот потег на Марота: Продаде киксер за 50 милиони евра и за шест донесе голман кој руши рекорди!

Интер направи одличен потег во летниот преоден рок со ангажманот на Јан Зомер од Баерн Мин…