Дома Фудбал Барселона „блиндира“ два големи таленти

Барселона „блиндира“ два големи таленти


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Барселона е блиску до финализирање на новите договори на младуте таленти, Алехандро Балде и Инаки Пења.

Новинарот Фабрицио Романо објави дека преговорите со двајцата таленти се во финална фаза и е прашање на денови кога ќе бидат потпишани новите договори.

Договорот на 19-годишниот Балде е приоритет за Каталонците. Левиот бек игра одлична сезона и до сега одигра 20 меча, а беше повикан и на Мундијалот.

Во исто време 23-годишниоѕ голман Пења има одиграни само два меча оваа сезона. Меѓутоа, тој воодушеви со своите игри во Галатасарај минатата сезона, каде играше како позајмен играч.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Баерн го предупреди Ноер: Тоа што го направи не му доликува!

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Мануел Ноер си напра…