Дома Фудбал Лига на шампиони Барселона без пола тим во реваншот против Наполи

Барселона без пола тим во реваншот против Наполи

Во првиот натпревар од осминафиналето во Лигата на шампионите, Барселона одигра 1-1 на гостински терен против Наполи и така оствари добар резултат пред реваншот.

Каталонците ќе бидат видно ослабени на 18. март на Камп Ноу со оглед на отсуството на пола тим што не е добар знак без оглед на позитивниот резултат.

Во комбинација за настап нема да бидат суспендираните Бускетс и Видал, потоа повредените Суарез, Дембеле, Алба и Серхио Роберто, а можеби и повредениот од синоќешниот натпревар Жерар Пике.

Бускетс во микс зоната на стадионот Сан Паоло го критикуваше актуелното раководство и уште еднаш го откри проблемот кој е повеќе од очигледен.

„Немаме широк играчки кадар, за жал. Но, така е планирано.“ – изјави искусниот играч кој синоќа беше прогласен за играч на натпреварот.

Барса во недела ја очекува можеби одлучувачкиот натпревар во Ла Лига. Каталонците гостуваат на Реал Мадрид на стадионот Сантијаго Бернабеу.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Дибала за битката со коронавирусот: Едвај дишев и имав болки во мускулите

Ѕвездата на Јувентус, Пауло Дибала беше еден од играчите од Серија А кои беа позитивни на …