Дома Фудбал Барса и Реал повторно добија противници по мерка во Купот

Барса и Реал повторно добија противници по мерка во Купот

Денес беше одржан ждребот за 1/8-финалето од шпанскиот Куп, па најголемите фаворити Барселона и Реал Мадрид повторно добија противници по мерка.

Барселона ќе го пречека тимот на Леганес на „Камп Ноу“, додека Реал ќе гостува на „Ла Росаледа“ против второлигашот Сарагоса.

Бранителнот на трофејот ќе му гостува на третолигашот Леонеса, кој го елиминира Атлетико Мадрид во претходното коло.

Сите 1/8-финални парови:

Бадахос – Гранада

Леонеса – Валенсија

Тенерифе – Атлетик Билбао

Сарагоса – Реал Мадрид

Мирандес – Севиља

Рајо Ваљекано – Виљареал

Барселона – Леганес

Реал Сосиедад – Осасуна

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Меси стана прв фудбалер кој ја добил „Лауреус наградата“

Луис Хамилтон и Лионел Меси се добитници на овогодинешната награда „Лауреус“. Оваа награда…