Дома Топ вести Барди го победи Меси: Неговиот гол од слободен е најдобар во Примера (видео)

Барди го победи Меси: Неговиот гол од слободен е најдобар во Примера (видео)

0

Македонскиот репрезентативец Енис Барди доби уште едно големо признание за своите игри во Примера со дресот на Леванте.

Имено, голот на Барди против Гетафе беше избран за најдобар гол од слободен удар во сезоната 2018/19 во Примера.

Тоа е големо признание за Македонецот поради фактот што зад него остана големиот мајстор Лео Меси.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Сега се радуваме на историско трето место, а наскоро нека биде за историско ЕП!

Вчера заврши уште еден квалификациски циклус за Европско првенство за нашата селекција. За…