Дома Фудбал Италија Балотели: Јас не сум робот или идиот…Доста ми е!

Балотели: Јас не сум робот или идиот…Доста ми е!

baloteli

Марио Балотели вечерва не беш во составот на Италија која играше против Лихтенштајн во квалификациите за Европското првенство.

Искусниот Фабио Кваљарела доби предност во однос на Балотели. Балотели и покрај добрата форма во Марсеј не се најде во составот.
„Супер Марио“ порача дека му е доста од редовните критики кои ги добива.

„Дали некогаш сте помислиле, а тоа можеби никогаш нема да се случи, но еден ден можеби ќе ви бидам потребен и јас ќе бидам на исто ниво од последните три години, но слушам дека некои од вас ме навредуваат и потценуваат со години, можеби поради тоа што ќе бидам емоционално вознемиран и затоа ќе го го одбијам повикот“.

„Јас не сум робот, ниту епедимија или идиот…Многу пати не одговарам за да избегнам разни проблеми и непотребна напнатост, но сето тоа што го слушам и гледам се собира во мене и мене ми е навистина доста“,порача разочараниот „Супер Марио“.

На крајот Балотели испрати завршна порака до навивачите.

„Само ве молам да ме почитувате колку што јас ја почитувам Италија…Не очекувам да ме мазите или сметате за феномен, но ви гаранатирам дека од мене можете да добиете само најголема почит. Јас сум човек кој со ништо и никогаш не оправдува непочитување“, заврши Балотели.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Облак и љубовта кон миленичето: Словенецот му плати такси на своето куче од – Љубљана до Мадрид!

Кај некои луѓе љубовта кон домашните миленици нема граници, а доказ за тоа е потегот на ед…