Дома Фудбал Останато Балотели постигна спектакуларен гол и го прослави во свој стил🎥

Балотели постигна спектакуларен гол и го прослави во свој стил🎥

Бешикташ и Адана одиграа фантастичен натпревар, домаќините имаа предност од 3:0, но тимот на Монтела стигна до израмнувањето.

Инспиратор на пресвртот беше Марио Балотели кој постигна спектакуларен гол од дваесетина метри.

Контроверзниот Италијанец голот го прослави така што ги провоцираше навивачите и клупата на Бешикташ.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Што правеше Мегваер кога Дака постигна гол? 🎥

Maнчестер Јунајтед вчера беше поразен во натпреварот против Лестер, а после овој пораз се …