Дома Трансфер зона Баерн ја затвори вратата за Роналдо, а за Хари Кејн…

Баерн ја затвори вратата за Роналдо, а за Хари Кејн…


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Извршниот директор на Баерн Минхен, Оливер Кан ја отфрли можноста за трансфер на Кристиано Роналдо во германскиот клуб.

Роналдо сега е слободен агент после раскинувањето на договорот со Манчестер Јунајтед, а во последните месеци се шпекулираше дека може да се пресели во Баерн Минхен.

„Можам да потврдам дека тоа нема да се случи. Наша обврска беше да ја разгледаме можноста дали ќе ни одговара на нашата филозофија. Сите му се восхитуваме на Роналдо, но сметаме дека тој не одговара на нашите идеи“, изјави Кан, кој потоа проговори за Хари Кејн.

„Кејн е многу добар фудбалер, но не е единствен. Читав многу шпекулации за Кејн и други напаѓачи, но мислам дека не е добро да зборувам за играчи кои имаат договор со други клубови“.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Манчестер Јунајтед не се откажува од Деклан Рајс

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Вест Хем одбил понуд…