Дома Фудбал Германија Баерн на пријателски натпревар победи 23:0 (ВИДЕО)

Баерн на пријателски натпревар победи 23:0 (ВИДЕО)

Eкипата на Баерн денес забележа победа во пријателски натпревар со резултат 0:23.

Баерн на гости играше пријателски натпревар против тимот на Ротах-Егерн и Баварците воопшто немаа милост.

Баерн уште на самиот старт покажа дека сака да ја наполни мрежата на противникот, па уште во првото полувреме водеше 0:11, за во второто да „избројат до 23“.

Најмногу голови кај Баерн постигна Толисо (4), додека Милер, Левандовски, Вреит и Горецка постигнаа по три. Во листата на стрелци се запиша уште: Санчез (2), Дајаку, Гнабри, Синг и Нолемберг.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Германија

Проверете

Дали Роналдо и Дибала се бакнаа додека го славеа голот? (фото+видео)

Јувентус со головите на Кристиано Роналдо ја победи Парма (2:1) и се зацрсти на првото мес…