Дома Трансфер зона Баерн Минхен тргнува по Каземиро

Баерн Минхен тргнува по Каземиро

Бразилскиот репрезентативец Каземиро сакаова лето да го напушти „Олд Трафорд“.

Манчестер Јунајтед исто така ја разгледува можноста да го продаде Бразилецот и да заработи на негово заминување.


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Најсилен интерес за Каземиро покажуваат клубовите од Саудиска Арабија, но ветеранот сепак може да остане во Европа.

Имено, интерес за Каземиро покажува Баерн Минхен кој стапил во контакт со агентот на фудбалерот и наскоро ќе испрати понуда до Манчестер Јунајтед.

Новиот тренер Компани верува дека Каземиро ќе му го донесе потребниот квалитет и цврстина во средниот ред.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Медиумите по потписот го потсетија Ракитиќ на изјава до 2006 година

Хрватскиот ветеран Иван Ракитиќ и официјално беше претставен како нов фудбалер на Хајдук о…