Дома Топ вести Баерн Минхен се вклучи во трката за Леао

Баерн Минхен се вклучи во трката за Леао

Баерн Минхен е последниот европски гигант кој се вклучи во трката за ѕвездата на Милан, Рафаел Леао.


Роналдо плаче за гол, ќе слави ли Србија? - 13 ден ↓↓↓Португалецот се етаблираше во еден од најдобрите млади фудбалери во Европа и беше избран за МВП на сезоната во Серија А.

Многу европски гиганти покажуваат интерес за Леао, а последен во трката се вклучи Баерн Минхен.

Неговиот договор со Милан е до 2024 година во кој има откупна клаузула од 150 милиони евра. Доколку Португалецот не стави потпис на нов договор ќе биде продаден на крајот на сезоната.

Меѓутоа, „росонерите“ за неговата слобода бараат 100 милиони евра, а Баерн ќе треба да ја победи големата конкуренција.

Реал Мадрид, ПСЖ, Челзи и Манчестер Сити исто така се заинтересирани за Португалецот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Македонецот Јевтовски од Јапонија за „Спортски“: Никој не очекуваше, луѓето зрачат од среќа и задоволство!

ЕКСКЛУЗИВНО: 50 БЕСПЛАТНИ СПИНОВИ БЕЗ ДЕПОЗИТ - РЕГИСТРИРАЈ СЕ НА МОЦАРТ! Репрезентацијата…