Дома Фудбал Германија Баерн го доведе најдобриот пријател на Мане

Баерн го доведе најдобриот пријател на Мане

Садио Мане ова лето од Ливерпул се пресели во Баерн Минхен. Феноменалниот Сенегалец одлучи дека после осум години на „Енфилд“ време е за промена на дестинацијата.

Сега Мане покрај себе во Минхен ќе го има и неговиот најдобар пријател. Нов член на Баен стана Бенин Десире Сегба (29) кој потпиша договор на две години. Сигурно дека присуството на најдобриот во истиот град е вистинско задоволство за Мане.

Овој 29-годишник ќе игра за резервите на Баерн. За него ова е потпис на кариерата затоа што претходно во главно играше за помали клубови. Така настапуваше во Луксембург како и за неколку француски нисколигаши. Треба да се спомене и дека има седум натпревари за репрезентацијата на Бенин.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Германија

Проверете

ПМФЛ: Алексовски донесе бод за Македонија Ѓорче Петров, Струга за првпат сезонава не победи! 🎥

Актуелниот лидер на табелата Струга Трим Лум за првпат оваа сезона не успеа да слави побед…