Дома Видео Атракција на Асенсио: Стативата го спречи да го постигне еден од најубавите голови во сезоната 🎥

Атракција на Асенсио: Стативата го спречи да го постигне еден од најубавите голови во сезоната 🎥

Реал Мадрид вечерва ја победи Гранада со 2:0, а блиску до гол во овој натпревар беше и Марко Асенсио.

Асенсио беше асистент за голот на Касемиро, тој можеше и самиот да се запише во листата на стрелци и тоа на атрактивен начин. Асенсио со пета атрактивно шутираше и ја погоди стативата. Дефинитивно ова ќе беше еден од најубавите голови во сезоната.


Каде ќе биде најинтересно викендов!? ↓↓↓


Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Фудбалер на Гостивар удри бокс на играч на Македонија Ѓорче Петров! 🎥

Гостивар денес со 1:0 ја победи Македонија Ѓорче Петров, но во овој натпревар беа видени и…