Дома Фудбал Англија Асистенцијата на Џани во ремито на Лидс (ВИДЕО)

Асистенцијата на Џани во ремито на Лидс (ВИДЕО)

Лидс Јунајтед останува на врвот во Чемпионшип откако вечерва ремизираше дома против Лутон 1:1.

Овој натпревар македонскиот репрезентативец Езгјан Алиоски го почна од клупата за резерви и беше еден од најзаслужните за бодот кој го освои Лидс. Алиоски во игра влезе на стартот од вториот дел и токму тој му асистираше Стујарт Далас кој го постигна голот за 1:1.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Ловрен го напушта Енфилд и заминува далеку од Англија

Хрватскиот фудбалски репрезентативец Дејан Ловрен е пред заминување од Енфилд. Иако со Лив…