Дома Топ вести Артур му кажа ДА на Јувентус, Пјаниќ на чекор од „Камп Ноу“

Артур му кажа ДА на Јувентус, Пјаниќ на чекор од „Камп Ноу“

Бразилскиот плејмејкер на Барселона, Артур Мело прифати да започне преговори со Јувентус и така да се комплетира трампата помеѓу двата клуба.

Барселона и Јувентус веќе неколку недели преговараат за трампа Пјаниќ – Артур. Босанецот веќе има договор со Каталонците, но Бразилецот не сакаше да си замине од „Камп Ноу“.

Италијанските медиуми тврдат дека Артур конечно започнал преговори со „старата дама“ и е отворен за преселба во Италија, што е чекор напред во реализација на трампата.

„Тутоспорт“ тврди дека сега конечно може да се вклопи последната коцна во мозаикот и да биде комплетирана трампата – Пјаниќ во Барселона, Артур во Јувентус.

Тренерот на Барселона, Кике Сетиен во разговор со „БиИн Спортс“ беше без коментар за иднината на Артур, што дополнително ги засили шпекулациите.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Кулибали побара трансфер од Наполи

Италијанските медиуми пренесуваат дека дефанзивецот на Наполи, Калиду Кулибали го известил…