Дома Топ вести Арсенал фаворит за потписот на Шешко

Арсенал фаворит за потписот на Шешко

Арсенал сака да ангажира талентиран фудбалер во нападот, а изборот паднал на фантастичниот Бенџамин Шешко од Лајпциг.

Овој 20-годишен напаѓач привлече големо внимание на неколку гиганти, а на Островот го нарекуваат „новиот Халанд“.


Време е за ЕП: Супер дерби уште на стартот, тест за домаќинот! ↓↓↓


Шешко би бил решение за нападот на Арсенал во следните години, а Лајпциг за неговите услуги бара 50 милиони евра.

Напаѓачот блеска оваа сезона во дресот на Лајпциг и за него интерес покажуваат уште Челзи, Милан и Манчестер Јунајтед.

Меѓутоа, „топџиите“ веќе  започнале преговори  со агентот и се во пол-позиција за неговиот потпис.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Реал експресно најде замена, во Мадрид доаѓа најталентираниот дефанзивец во Европа

Примарна трансфер цел на Реал Мадрид ова лето ќе биде централниот дефанзивец на француски …