Дома Фудбал Англија Арсенал работи со полна пареа: Го продолжи договорот со уште еден фудбалер

Арсенал работи со полна пареа: Го продолжи договорот со уште еден фудбалер

Пред шест дена Арсенал го продолжи договорот Бен Вајт, а сега пристигна потврда за уште еден потпис во Лондон.

Имено, Арсенал потврди дека нов договор потпишал и Томијасу. Според новиот договор Томијасу ќе остане во Арсенал до јуни 2026 година.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Во неговиот договор има и клазула за дополнително продолжување на уште една година.

„Пресреќен сум во Арсенал, сон на секој фудбалер е да игра во ваков клуб“, изјави Томијасу.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Араухо ја остави Барса на цедило, ПСЖ израмни🎥

Барселона и ПСЖ играат исклучително возбудливо прво полувреме и на пауза заминаа со резулт…